
O projekcie
Przewlekle chore dzieci nie mają możliwości spędzania wolnego czasu w taki sposób jak rówieśnicy. Nie mogą pójść do zoo, kina, teatru i cieszyć się beztroskimi chwilami dzieciństwa.
Robot Leoś w dużym stopniu umożliwia małym szpitalnym pacjentom eksplorowanie świata. Z pomocą naszego elektronicznego wolontariusza chore dzieci mogą choć przez chwilę wyrwać się od szpitalnej, pesymistycznej rutyny.
W jaki sposób jest to możliwe?
Leoś zamiast głowy ma tablet, porusza się na dwóch kółkach i za pomocą internetu łączy się z małymi pacjentami. Dziecko przy niewielkiej pomocy wolontariusza samo może sterować Leosiem ze szpitalnego łóżka, dzięki temu decyduje gdzie robot ma pojechać i co zobaczyć.
Pierwszą placówką, która umożliwiła wprowadzenie elektronicznego wolontariusza Leosia jest poznańskie zoo. Dzięki temu dzieci mogły zobaczyć kąpiące się słonie, a nawet małe pandy! Niesamowitym jest fakt, że Leoś zostaje dopuszczony do miejsc, do których inni zwiedzający nie mają wstępu. Dodatkowo naszemu elektronicznemu wolontariuszowi zawsze towarzyszy pracownik zoo, który opowiada małym pacjentom bardzo ciekawe informacje o zwierzętach, dzięki czemu mogą dowiedzieć się jeszcze więcej i poznać zakulisowe życie ogrodu zoologicznego.



Jak będzie ewoluował projekt?
Chcesz być częścią projektu? Dołóż swoją cegiełkę i zmieniaj z nami szpitalną rzeczywistość chorych dzieci!